Cesja mieszkania - co powinieneś o niej wiedzieć?

Cesja mieszkania – co powinieneś o niej wiedzieć?

Marzysz o własnym mieszkaniu w nowym budownictwie? Temat cesji mieszkania powinien Cię zainteresować! Ale zanim podpiszesz umowę cesji, odkryj tajniki tego procesu! Dowiedz się, jakie pułapki czyhają na kupujących, jak uniknąć kłopotów i dlaczego szczegóły są kluczem do udanej transakcji.

Cesja mieszkania – co to jest?

Nigdy nie słyszałeś o cesji mieszkania? Nie szkodzi, wyjaśnimy Ci to na przykładzie.

Wyobraź sobie, że kupiłeś bilet na koncert ulubionego zespołu. Nie możesz się doczekać, ale 3 dni przed dopadła Cię grypa i wiesz, że nie wykurujesz się do soboty. Co robisz? Sprzedajesz swój bilet i nawet na tym zarabiasz ,w końcu do koncertu zostały 3 dni, a bilety od miesiąca wyprzedane.

Tak samo jest w budownictwie. Deweloper buduje mieszkanie, Ty jednak nie możesz lub nie chcesz go kupić, więc przekazujesz swoje „wejściówki” do nowego domu komuś innemu . W takiej sytuacji nie masz fizycznego dostępu do mieszkania (jeżeli budynek jest jeszcze w budowie), ale posiadasz już prawo, stanowiące rodzaj wierzytelności.

Cesja mieszkania – dlaczego warto?

Jeżeli jesteś sprzedającym cesję, masz szansę na szybki zysk, jeżeli ceny na rynku wzrosły. Z kolei dla kupującego cesja to możliwość kupna mieszkania, którego nie byłoby w innej sytuacji na rynku.

Cesja mieszkania - dlaczego warto

Czy cesja mieszkania zawsze jest możliwa?

To zależy, jaką umowę zawarliśmy z deweloperem. Firmy budowlane coraz częściej stosują klauzule ograniczające możliwość cesji. Z czego to wynika? Cesje są w ostatnich latach bardzo opłacalne dla sprzedających, zwłaszcza w systemie sprzedaży 10/90. Co to za system? W tym systemie nabywca wpłaca jedynie 10% ceny nieruchomości, a pozostałe 90% ma uregulować po zakończeniu budowy. W międzyczasie, jeśli cena mieszkania wzrośnie, klient może dokonać cesji.

Jak zrobić to bezpiecznie?

Dla pewności, czy cesja jest możliwa, kluczowe jest dokładne przeanalizowanie umowy deweloperskiej. Umowa powinna być także zawarta w formie aktu notarialnego, co zapewni skuteczność w ewentualnym sporze sądowym.

Cesja mieszkania – co z podatkiem PCC?

Zgoda na przekazanie praw i obowiązków z umowy deweloperskiej nie spełnia warunków wymaganych przez przepisy podatkowe. Dlatego od tej umowy nie zapłacisz podatku od czynności cywilnoprawnych.

Cesja mieszkania w Poznaniu – profesjonalna pomoc

Chcesz sprzedać lub kupić mieszkanie, którego budowa się nie skończyła? Mamy doświadczenie w takich transakcjach i chętnie Ci w niej pomożemy, napisz do nas po więcej szczegółów.

Cesja mieszkania a kredyt

Chcesz skorzystać z kredytu hipotecznego na zakup mieszkania z cesji? To możliwe! Chociaż procedura będzie trochę inna i nie wszystkie banki będą mogły skredytować taką transakcję, to jak najbardziej jest to możliwe. Korzystamy z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego , który podpowie Ci najlepsze kroki w tym procesie, wystarczy

Cesja mieszkania a kredyt


Cesja mieszkania to nie tylko interesująca opcja, ale także praktyczne narzędzie. Z jednej strony elastyczność i możliwy zysk, a z drugiej szansa kupienia mieszkania, które nie jest już dostępne na rynku. A jeśli szukasz wsparcia w transakcji cesji w Poznaniu i okolicach,  napisz do nas!

Witam Mam na imię Ania, i tak się szczęśliwie złożyło, że na pod koniec 2019 roku powołałam do życia swoje biuro nieruchomości. W branży jestem już od ponad 15 lat. Na początku drogi skończyłam studia podyplomowe z pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a w 2011 roku zdobyłam licencję zawodową. Przez kilka lat ściśle współpracowałam z zarządem firmy budowlanej i prowadziłam biuro sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego. Wraz z mężem realizujemy również własne projekty inwestorskie. Moja praca to moja pasja i nie wyobrażam sobie zajmować się czymś innym. Lubię ludzi, zawsze dostrzegam w nich to co najlepsze. Mam w sobie duże pokłady empatii i cierpliwości Moi klienci mówią, że jestem osobą godną zaufania – co chętnie potwierdzają pisząc dla mnie referencje W myśl tego czego zawsze uczyli mnie rodzice, wyznaję zasadę "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem". Prywatnie cenię sobie czas z rodziną i przyjaciółmi. Lubię koty (marzę o psie), dobry film i/lub książkę. Najlepszym relaxem dla mnie jest obcowanie z naturą - w ciszy :)

You don't have permission to register