Dzień otwarty nieruchomości – sekret profesjonalnego biura nieruchomości

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co skrywa się za drzwiami nieruchomości, które widzisz na ekranie swojego komputera? Dzień otwarty nieruchomości to wydarzenie, które może zmienić Twoje spojrzenie na poszukiwanie wymarzonego domu. Chciałbyś dowiedzieć się, dlaczego profesjonalne biura decydują się na organizację tego typu wydarzeń? Czytaj dalej, a odkryjesz, jakie korzyści niesie ze sobą ten (może niecodzienny) sposób na promocję nieruchomości.

Czym jest dzień otwarty nieruchomości?

Dzień otwarty nieruchomości to niepowtarzalna okazja na swobodne obejrzenie miejsca, które możesz kupić . Pośrednicy (we współpracy i uzgodnieniu z klientami) otwierają swoje drzwi, żeby potencjalni kupujący mogli zobaczyć, jak wygląda nieruchomość i poczuć jej klimat. To również świetna okazja do zadania wszystkich pytań. Dzień otwarty to taka swoista randka z potencjalnym nowym domem!

Dlaczego profesjonalne biuro organizuje dzień otwarty nieruchomości?

Dzień otwarty nieruchomości ma wiele zalet, zarówno dla kupującego jak i dla klienta sprzedającego. Jakie? Już odpowiadamy!

 • Swobodne oglądanie – kupujący mają więcej czasu niż na standardowej prezentacji. Średnio dni otwarte organizujemy przez 2 godziny. Przyznasz, że to sporo czasu na obejrzenie wnętrz i wyobrażenie sobie siebie w nowym miejscu?
 • Wizyta bez skrępowania – jeżeli oglądałeś już jakąś nieruchomość pewnie kojarzysz to uczucie przeszkadzania właścicielowi? Podczas dnia otwartego nikomu nie przeszkadzasz. To też dobry czas na zadanie wszystkich pytań, które przychodzą Ci do głowy.
 • Dokładniejsza ocena stanu technicznego – nic się przed Tobą (albo Twoim inspektorem) się nie ukryje. Masz więcej czasu na swobodny dostęp do każdego zakamarka domu czy mieszkania.
 • Dni otwarte trwają średnio 2-3 godziny. Wykorzystaj je na przejście się po okolicy , sprawdzenie, czy nie przeszkadza Ci najbliższe sąsiedztwo.
 • Wygoda dla właściciela – właściciel wie, że w najbliższą sobotę od 12 do 14 jego pośrednik organizuje dzień otwarty. To wygodniejsze niż codzienne prezentacje po 30 minut.
 • Lepszy feedback dla właściciela – wielokrotnie obserwowaliśmy, że podczas dni otwartych kupujący się przed nami otwierali i dostarczali nam więcej informacji niż powiedzieliby właścicielowi osobiście.
 • Szersza promocja nieruchomości – na wielu portalach mamy specjalne oznaczenie dnia otwartego, ale również zakładamy wydarzenie na Facebooku. Na szczególną promocję mogliśmy liczyć ze strony portalu nieruchomosci-online.pl, który opublikował na swoim fanpage (43 tysiące obserwujących) informację o naszych 2 domach otwartych – w Czapurach i Trzaskowie. Generujemy więcej zainteresowanych daną nieruchomością.

Jak przygotować się do dnia otwartego z perspektywy właściciela?

Właścicielu, zależy Ci na sprzedaży swojej nieruchomości? Pierwsze wrażenie robi się tylko raz! Dlatego jeżeli jesteś naszym klientem, poprosimy Cię, żebyś:

 • posprzątał nieruchomość,
 • schował część osobistych przedmiotów – chcemy, żeby kupujący mógł wyobrazić sobie swoje przyszłe życie w Twoim domu,
 • dokonał niezbędnych napraw – drzwi do łazienki ciężko chodzą? Nie dawaj kupującym pretekstu do negocjacji, taniej je naprawić.

W przypadku większych napraw, Przemek, nasz inspektor, wstępnie oszacuje ich koszt i poda kontakt do sprawdzonej ekipy remontowej.

Dzień otwarty z perspektywy kupującego/oglądającego

Jedziesz na dzień otwarty? Przygotowaliśmy dla Ciebie 3 podpowiedzi:

 1. przygotuj się – sprawdź okolicę, najbliższe sąsiedztwo, nie ma sensu marnować czasu na oglądanie czegoś, co nie wpisuje się w Twoje kryteria poszukiwania już w internecie,
 2. nie śpiesz się – dzień otwarty to świetna okazja, żeby poczuć nieruchomość, wyobrazić sobie swoją codzienność, pobyć w niej dłużej niż na zwykłej prezentacji,
 3. zwróć uwagę na detale – stan techniczny mieszkania czy domu Ci odpowiada? Kuchnia zostaje czy potrzebujesz ją wymienić? Zapisz wszystkie rzeczy, które zauważyłeś.

Dzień otwarty nieruchomości w Bylewscy Nieruchomości

Tylko w 2023 zorganizowaliśmy 4 dni otwarte:

Dzień otwarty sprzedaje, pomimo tego, że go odwołujemy. Jak to możliwe? Przed dniem otwartym dom w Potaszach oglądał mężczyzna, który nie złożył oferty na zakup podczas prezentacji. Ale gdy dowiedział się, że organizujemy dzień otwarty nieruchomości, zdecydował się na jego zakup! I to nie zdarzyło się tylko w Potaszach. Oglądający, którzy widzieli nieruchomość przed dniem otwartym, podejmują decyzję zakupową szybciej, bo chcą uniknąć konkurencji ze strony innych oglądających.

Chcesz, żebyśmy w Twojej nieruchomości zorganizowali Dzień Otwarty? Napisz do nas, chętnie porozmawiamy o Twojej nieruchomości.

Jak widzisz chętnie wykorzystujemy dni otwarte do promocji ofert naszych klientów i robimy to skutecznie! Napisz do nas, wspólnie ułożymy plan sprzedaży Twojej nieruchomości.

Witam Mam na imię Ania, i tak się szczęśliwie złożyło, że na pod koniec 2019 roku powołałam do życia swoje biuro nieruchomości. W branży jestem już od ponad 15 lat. Na początku drogi skończyłam studia podyplomowe z pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a w 2011 roku zdobyłam licencję zawodową. Przez kilka lat ściśle współpracowałam z zarządem firmy budowlanej i prowadziłam biuro sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego. Wraz z mężem realizujemy również własne projekty inwestorskie. Moja praca to moja pasja i nie wyobrażam sobie zajmować się czymś innym. Lubię ludzi, zawsze dostrzegam w nich to co najlepsze. Mam w sobie duże pokłady empatii i cierpliwości Moi klienci mówią, że jestem osobą godną zaufania – co chętnie potwierdzają pisząc dla mnie referencje W myśl tego czego zawsze uczyli mnie rodzice, wyznaję zasadę "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem". Prywatnie cenię sobie czas z rodziną i przyjaciółmi. Lubię koty (marzę o psie), dobry film i/lub książkę. Najlepszym relaxem dla mnie jest obcowanie z naturą - w ciszy :)

You don't have permission to register