Podsumowanie 2023

Podsumowujemy 2023 i przewidujemy trendy w branży na 2024

Właśnie pożegnaliśmy 2023 i powitaliśmy 2024 rok! Dzisiaj podsumowujemy, co działo się w naszym biurze w ostatnim roku. A działo się sporo! Spojrzymy też w przyszłość. Co może nas czekać w 2024? Co będzie najgorętszym trendem w nowym roku? Zapraszamy na wspólną, nieruchomościową podróż!

Podsumowanie 2023

Podsumowanie roku 2023 w naszym biurze zaczynamy od najmu. W zeszłym roku w transakcjach królował najem. Wcale nas to nie dziwi! Wzmożony popyt ze strony najemców. Coraz więcej inwestorów, którzy kupują mieszkania na wynajem – to widać na rynku. Nasi klienci, którzy polecają nas swoim znajomym, chwalą nasze doświadczenie i staranność w doborze najemców. Jeżeli Ty też chcesz bezpiecznie wynająć swoje mieszkanie, zgłoś się do nas.

Transakcje, które będziemy wspominać najczęściej

Co zapadnie nam najmocniej w pamięć z mijającego roku? Lista bardzo subiektywna 🙂

  • Gorąca końcówka roku za sprawą kończącego się kredytu 2% – prawdziwe zatrzęsienie umów przedwstępnych sprzedaży mieszkań. Nieruchomości sprzedaliśmy w cenach ofertowych, bez żadnych negocjacji.
  • Niezwykle emocjonująca sprzedaż mieszkania na osiedlu Pod Lipami w Poznaniu. W trakcie rozmów z potencjalnymi nabywcami okazało się,, że 1 osoba została pominięta w postępowaniu spadkowym i nie zamierza zgodzić się na sprzedaż nieruchomości, jeśli nie otrzyma odpowiedniej finansowej rekompensaty. Co zrobiliśmy? Empatyczna, pełna zrozumienia komunikacja pozwoliła nam pogodzić interesy zwaśnionych stron. Umowę sprzedaży klienci podpisali w uzgodnionym wcześniej terminie.
  • Na pewno zapamiętamy sprzedaż domu na Szczepankowie. Dlaczego? Kilka dni przed umową sprzedaży rutynowo sprawdzaliśmy księgę wieczystą i zauważyliśmy nową wzmiankę o roszczenie o wpis hipoteki przymusowej. W pierwszej chwili – szok! Ale wzięliśmy się konkretnie się do pracy i do odkręcenia tej sytuacji. Zaczęła się prawdziwa walka z czasem o wyjaśnienie, skąd pojawiło się roszczenie i jak je wykreślić, aby zdążyć do umowy. Udało się, wykreśliliśmy roszczenie i transakcja odbyła się w terminie.
  • Negocjacje 2 kupujących i ostateczną sprzedaż powyżej ceny ofertowej domu na Umultowie – pełen sukces!
podsumowanie 2023 - sprzedany dom w Poznaniu

Na miarę rekordów zasługują również transakcje wynajmu. Nasz najszybszy najem? Mieszkanie przy Jeziorze Malta. Znaleźliśmy nowych najemców w 4 dni od przyjęcia nieruchomości do biura. Chyba mamy szczęście do tej liczby 🙂. Chociaż nigdy nie rezygnujemy ze sprawdzonych procedur poszukiwania odpowiedniego najemcy, to tak krótki czas minimalizuje straty właściciela.

Ulga, radość, czasami wzruszenie na twarzach naszych klientów – to napędza nas do działania. Jeżeli klienci znajdują czas na podzielenie się dobrym słowem, to dla nas wielki wyraz zaufania, za co bardzo, bardzo dziękujemy. A takie rekomendacje wręcz uskrzydlają 🙂

Podsumowanie 2023 w Bylewscy Nieruchomości

2023 rokiem współpracy z innymi biurami

Rekordowe wynajmy (ale nie tylko!) nie miałyby miejsca bez sprawnej współpracy pomiędzy biurami nieruchomości w ramach systemu MLS. Dzięki tym transakcjom możemy określić 2023 rokiem współpracy:

  • w listopadzie sprzedaliśmy 3-pokojowe mieszkanie w Poznaniu w systemie MLS klientowi innego biura nieruchomości z Poznania. Nasz klient nie czekał długo na kupca, klient innego biura szybko znalazł wymarzone gniazdko. Sytuacja win-win!
  • 2-pokojowe mieszkanie w Poznaniu do wynajęcia nie zdążyło ukazać się na portalu, a już miało nowego nabywcę. Współpraca popłaca!transakcja w 2023 i już celny strzał. Mieszkanie na Polance z naszej oferty znalazło nowego najemcę dzięki współpracy pośredników w ramach MLS.
  • 1. transakcja w 2023 i już celny strzał. Mieszkanie na Polance z naszej oferty znalazło nowego najemcę dzięki współpracy pośredników w ramach MLS.
Podsumowanie 2023 - współpraca w MLS

Cieszymy się, że możemy być częścią współpracujących ze sobą pośredników. Dlatego tak często mówimy o tym klientom – zanim wybierzesz pośrednika, zapytaj go, czy współpracuje z innymi biurami. Te rekordowe transakcje nie miałyby miejsca, gdyby nie współpraca pomiędzy pośrednikami.

Podsumowanie 2023 – edukacja i rozwój

W 2023 nadal stawialiśmy na rozwój. Wzięliśmy udział w Dniach Przedsiębiorczości Poznań. Wiemy już, jak wykorzystywać sztuczną inteligencję w służbie naszym klientom.

Uczestniczyliśmy też w branżowych szkoleniach, np. na temat zmian w miejscowych plan zagospodarowania przestrzennego gmin czy audycie nieruchomości. Dzięki byciu częścią WSPON, braliśmy udział w Targach Mieszkań we wrześniu, a podczas wakacji spotykaliśmy się z poznaniakami na nieruchomościowych rozmowach w Starym Browarze.

Podsumowanie 2023 - spotkanie

Naszą ekspercką wiedzę zauważyli autorzy raportu Nastroje na rynku nieruchomości. Napisaliśmy też artykuł na temat marki osobistej agenta nieruchomości w Strefie Nieruchomości, cały tekst przeczytasz tutaj.

Nie zapominamy o budowaniu sieci kontaktów branżowych. Rok zaczęliśmy od 2-dniowego szkolenia online dla pośredników RE.PLAY 23, a w czerwcu wzięliśmy udział w Rejsie Pośredników. Dlaczego nam na tym zależy? Rozbudowana sieć kontaktów = jeszcze więcej ofert spod lady dla naszych klientów.

Podsumowanie 2023 – działamy lokalnie

2023 to śmielsze działania naszego biura na rzecz społeczności lokalnej. W 2023 mieliśmy przyjemność wziąć udział w finale projektu Ty Ja My Projekt Od Serca. Piękne wydarzenie dedykowane kobietom po mastektomii. Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie.

Działaliśmy też w gminie Czerwonak, gdzie na co dzień mieszkamy. Spotkania i nieruchomościowe pogaduchy z Klubem Kobiet Aktywnych w marcu czy słodka niespodzianka dla dzieci na rozpoczęcie wakacji – chcemy utrzymać naszą lokalną aktywność w 2024.

Przewidujemy trendy na rynku nieruchomości w 2024

Co będzie się działo w nieruchomościach w 2024? Podzielimy się z Tobą naszymi 3 przewidywaniami.

  • 2024 to jeszcze szersza współpraca pomiędzy pośrednikami. System MLS działa i skutecznie łączy klientów pośredników. Przewidujemy, że w 2024 będziemy mieli jeszcze więcej ofert, które nie ujrzą światła dziennego, bo transakcje dopniemy w ramach MLS.
  • Przewidujemy dalszy wzrost cen nieruchomości. Dochodzą do nas słuchy, że program kredytu 2% (lub jego następca) może objąć jeszcze więcej kupujących. To wpłynie na ceny nieruchomości.
  • Profesjonalizacja rynku. W branży obserwujemy, że sesja u fotografa, home staging stają się standardem u większości agentów. Mamy nadzieję, że wyższy standard obsługi to będzie wiodący trend w pośrednictwie w 2024.

Sporo się u nas działo, prawda? W naszym biurze nie zwalniamy tempa – wręcz przeciwnie, mamy ochotę na jeszcze więcej! Serdecznie dziękujemy naszym klientom za zaufanie w 2023 roku. W 2024 rzucamy się w wir rozwoju – od intensywnych szkoleń po rozwój naszej firmy na wielu frontach. A jeśli Ty też masz ochotę z nami współpracować, napisz do nas!

Witam Mam na imię Ania, i tak się szczęśliwie złożyło, że na pod koniec 2019 roku powołałam do życia swoje biuro nieruchomości. W branży jestem już od ponad 15 lat. Na początku drogi skończyłam studia podyplomowe z pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a w 2011 roku zdobyłam licencję zawodową. Przez kilka lat ściśle współpracowałam z zarządem firmy budowlanej i prowadziłam biuro sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego. Wraz z mężem realizujemy również własne projekty inwestorskie. Moja praca to moja pasja i nie wyobrażam sobie zajmować się czymś innym. Lubię ludzi, zawsze dostrzegam w nich to co najlepsze. Mam w sobie duże pokłady empatii i cierpliwości Moi klienci mówią, że jestem osobą godną zaufania – co chętnie potwierdzają pisząc dla mnie referencje W myśl tego czego zawsze uczyli mnie rodzice, wyznaję zasadę "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem". Prywatnie cenię sobie czas z rodziną i przyjaciółmi. Lubię koty (marzę o psie), dobry film i/lub książkę. Najlepszym relaxem dla mnie jest obcowanie z naturą - w ciszy :)

You don't have permission to register